Хроника 21. февруари 2021. / 20:15

Пожар во зграда во Скопје

Пожар во зграда во Скопје

На 20.02.2021 во 19:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 19:40 часот настанал пожар во приземјето на зграда на бул.„Видое Смилевски Бато“ при што била опожарена кутија од кабелски оператор.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Скопје.

Нема повредени лица.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.