Регион 12. август 2019. / 10:24

Се удави момче во Дрина

Се удави момче во Дрина

Петнаесетгодишно момче се удавило во Дрина кај Братунац, потврдил портпаролот на полициската управа Зворник, Милјан Бобар.

Момчето се удавило на Рајската плажа, а по дојавата околу 16.45 часот полицијата и медицинското персонал отишле на местото на настанот, додал Бобар.

Лекарите се обиделе со реанимација, но не успеале да го спасат.