Хроника 15. октомври 2020. / 15:46

Младо момче се удави во базен во Виница

Младо момче се удави во базен во Виница

Вчера во 15.23 часот во СВР Штип, Д.П.(38) од Виница, пријавил дека во базен од куќа сопственост на Р.Б. на ул.„Маршал Тито“ во Виница го пронашол удавен П.З.(28) од Виница.

Од страна на екипа на Територијалната противпожарна единица Виница телото било извадено, а смрт констатирал доктор од Итната медицинска помош Виница, при што не биле констатирани траги на насилство.

Телото на починатиот било предадено на семејството.