Регион 20. февруари 2021. / 20:51

Маж уби жена во Врање: Полицијата го блокира градот

Маж уби жена во Врање: Полицијата го блокира градот

Вечерва на бензинска пумпа во Врање беше убиена жена (27), во која беа испукани 6 куршуми, пренесуваат медиумите.

Она што засега е познато е дека човекот кој пукал во неа е во бегство. Според досега достапните информации, убиството се случило околу 18 часот.

Полициските патроли брзо пристигнаа на местото на настанот и ги блокираа сите околни улици. Во моментов е во тек обемна потрага по сторителот на ова монструозно злосторство. Првите информации од истрагата велат дека станува збор за емотивно несогласување помеѓу маж и жена.