Регион 02. септември 2019. / 14:27

Коцијанчич очекува соработка со Палмер за Западен Балкан

Коцијанчич очекува соработка со Палмер за Западен Балкан

Портпаролката на ЕУ, Маја Коцијанчич вели дека ЕУ очекува блиска соработка со новоименуваниот специјален пратеник на САД за Западен Балкан, Метју Палмер.

Таа во изјава за Танјуг ја нагласила улогата на САД во дијалогот помеѓу Белград и Приштина, со напомена дека разговорите се водат под покровителство на Европската Унија.