Регион 03. јули 2018. / 19:24

Изгаснат пожарот во хотел во центарот на Љубљана

Изгаснат пожарот во хотел во центарот на Љубљана

Словенечките пожарникари го изгаснаа огнот во хотелот „Унион“, во центарот на Љубљана, поради што беа евакуирани стотина луѓе.

Според полицијата во инцидентот никој не е повреден.

Огнот го гаснеа 75 пожарникари со 14 противпожарни возила.

Се уште не е позната причината за пожарот.