Регион 06. ноември 2019. / 10:54

Инцидент пред зградата на РТС: Со автомобил се обиделе да го пробијат обезбедувањето на Вучиќ

Инцидент пред зградата на РТС: Со автомобил се обиделе да го пробијат обезбедувањето на Вучиќ

По завршеното интервју кое претседателот на Србија, Александар Вучиќ вчеравечер го дал во телевизијата РТС, пред зградата дошло до инцидент, откако двајца мажи со ,,мерцедес” се обиделе да го пробијат претседателското обезбедување.

За време на протестите пред РТС, автомобил марка „Мерцедес“ се обидел да го пробие кордонот кој бил во обезбедување на Вучиќ, по што двајца мажи биле уапсени – пренесуваат српските медиуми.