Регион 05. јуни 2018. / 11:30

Ги зближи смртта на Синан – по девет години ,,војна” се смирија овие балкански музички sвезди (ФОТО)

Ги зближи смртта на Синан – по девет години ,,војна” се смирија овие балкански музички sвезди (ФОТО)

Како што е познато во јавноста познатите српски пејачи Драгана Мирковиќ и Миле Китиќ не зборуваа со години, а погребот на нивниот колега повторно ги зближи.

Пејачката Драгана на својот Инстаграм профил објави фотографија на која се најде и Миле Китиќ.

-Последен поздрав за нашиот драг Синан, напиша пејачката.

 

Poslednji pozdrav našem dragom Sinanu ??

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic) on

Иако поводот беше тажен, двете музички ѕвезди успеаја да се смират после девет години „војна“.