Регион 30. април 2019. / 09:53

(ФОТО) Судир меѓу автобус и камион на автопат: Изгореа четворица патници

(ФОТО) Судир меѓу автобус и камион на автопат: Изгореа четворица патници

На магистралниот пат Ниш – Приштина кај селото Барлово, кај Куршумлија утринава околу 7 часот дошло до сообраќајна несреќа во која загинале четворица патници, а има повеќе повредени.

Како што соопштија од српското МВР, во сообраќајката учествувале камион и автобус на „Ниш – експрес“ кој при несреќата се запалил.

Неофицијалните информации се дека меѓу загинатите се возачите на автобусот и на камионот.

Сообраќајот е во прекин, а полицијата работи на расчистување на случајот.

Фото: Телеграф.рс