Регион 30. декември 2020. / 19:24

Екс претседателот на Србија Тадиќ е итно хоспитализиран

Екс претседателот  на Србија Тадиќ е итно хоспитализиран

Поранешниот претседател на Србија, Борис Тадиќ е примен во болницата „Драгиша Мишовиќ“ денес, во многу лоша состојба, пренесува „Новости“.

Пред околу десетина дена, Тадиќ беше пуштен од болницата, каде се лекуваше за последиците од вирусот корона.