Регион 11. јули 2019. / 16:25

Двајца Срби уапсени во Косово поради сомнение за шпионажа

Двајца Срби уапсени во Косово поради сомнение за шпионажа

Полицијата на Косово денеска соопшти дека на граничниот премин Бела Земја на границата со Србија уапсила две лица осомничени за шпионажа, јави дописникот на МИА од Приштина.

Во краткото полициско соопштение се наведува дека лицата се косовски државјани од српска националност.

На осомничените, со одлука на надлежен обвинител, им е одредена мерката притвор.