Регион 27. октомври 2019. / 17:00

Бизарна несреќа во Хрватска: Сечел дрво со моторна пила и случајно ги убил брат му

Бизарна несреќа во Хрватска: Сечел дрво со моторна пила и случајно ги убил брат му

Необична несреќа се случи во хрватскиот град Пивница Славонска во која 65-годишен маж е убиен откако дрвото што го исече неговиот брат – падна врз него.

Според полицијата, несреќата се случила кога 59-годишен брат го сечел  дрвово, на улицата  пред семејниот дом, па дрвото  паднало на 65-годишник, кој возел велосипед во близина , па потоа починал,  јави Индекс.хр.

Полицијата поднесе кривична пријава против братот на починатиот до надлежното општинско обвинителство  за загрозување на животот со општо опасно дело или средство.