Македонија 11. October 2018. / 18:41

Зеколи и порача на Шеќеринска: Ајде златна, дај си оставка заедно со Бујар

Зеколи и порача на Шеќеринска: Ајде златна, дај си оставка заедно со Бујар

Додека Шеќеринска ликува за Османи и правда, да ја потсетиме малку дека во нејзино владеење (со ДУИ) се случи Сопот, убиство на НАТО војници, местени апсења, тортура, изнудени признанија итн.

Ова во неговиот најнов статус на „Фејсбук“ го порача поранешниот амбасадор на Македонија во ОБСЕ и политички аналитичар Арсим Зеколи.

Ајде, златна, давај оставка заедно со Бујар – и порача Зеколи.