Македонија 16. јуни 2019. / 19:16

Во Охрид седница на Централниот одбор на СДСМ

Во Охрид седница на Централниот одбор на СДСМ

Избор на ново партиско раководство, како и заокружување на внатрепартиските промени се прашањата, кои се очекува да доминираат на седницата на централниот одбор на владејачката СДСМ, која почна попладнево во Охрид.

Од партијата на Заев најавија низа одлуки. На маса се и неколку опции поврзани со реконструкција на владата или враќање на мандатот. Кој ќе биде дел од партиското раководство.