Македонија 02. октомври 2019. / 12:57

Висок функционер на УБК доби три години затвор

Висок функционер на УБК доби три години затвор

Поранешен главен оперативен работник во УБК, Петре Пешовски, денес беше осуден на казна затвор во времетраење од три години, пренесува порталот а1он.мк

Пешовски ќе мора да надомести и штета од 39 милиони 470 илјади денари, а продолжен му е и притворот до правосилност на пресудата.

Целиот текст можете да го прочитате ТУКА