Македонија 28. декември 2019. / 17:48

(ВИДЕО) Заврши средбата меѓу Мицкоски и Заев

(ВИДЕО) Заврши средбата меѓу Мицкоски и Заев
Фото: Локално.мк

Заврши средбата меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и премиерот, Зоран Заев.

Пред средбата со Заев, Мицкоски оствари средба и со лидерот на ДУИ, Али Ахмети.