Македонија 10. јуни 2020. / 19:10

(ВИДЕО) Силно невреме проследено со дожд и град го зафати подбеласичкиот регион

(ВИДЕО) Силно невреме проследено со дожд и град го зафати подбеласичкиот регион

Невреме проследено со град и силен ветер попладнево го зафати подбеласичкиот регион. Од градот кој бил со големина на лешник најпогодено е струмичкото село Мокрино, но и атарите на селата Мокриево и Борисово.

УХМР најави дека од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град.

На јутјуб попладнево се објави и видео од невремето кое го зафати селото Мокрино.