Македонија 08. септември 2019. / 21:46

(ВИДЕО) Салвини со честитка: Среќен празник Македонци!

(ВИДЕО) Салвини со честитка: Среќен празник Македонци!

Најпопуларниот италијански политичар Матео Салвини преку видео порака на сите Македонци им го честита празникот 8 септември.

На видеото се гледа дека Салвини е во друштво со нашинци кој се во Италија. Тој ја искористи приликата да испрати добри зборови и да го честита денот на независноста на Република Македонија. Благодарност до Матео Салвини.