Македонија 12. септември 2019. / 10:22

(ВИДЕО) Ристовска: СЈО е се’уште живо

(ВИДЕО) Ристовска: СЈО е се’уште живо

Обвинителката Ленче Ристоска пред почетокот на денешното судско рочиште за предметот „Талир“ рече дека СЈО е се’ уште живо, пишува А1он.

На прашањето дали се прави попис на предметите во СЈО и што ќе се случи со обвинителите и истражителите, рече дека за сите прашања поврзани со предметите ќе испратат соопштение во текот на денот.