Македонија 06. јули 2020. / 14:34

(ВИДЕО) Ременски: Рускоска и Боки 13 заедно пееја на забава

(ВИДЕО) Ременски: Рускоска и Боки 13 заедно пееја на забава

Поранешната пратеничка од СДСМ, сега обвинета во случајот „Меѓународен сојуз“, Фросина Ременски во своето гостување во „Алфа“ телевизија открива детали и интриги за односот кој Вилма Русковска го имала осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски.

Според нејзините тврдења за време на прославата на 1 ТВ, Русковска влегла во елемент и пеела караоке со Боки 13, нешто за што можат да посведочат повеќе присутни на забавата.

Линк до видеото ТУКА.