Македонија 05. август 2020. / 13:31

(ВИДЕО) Поројниот дожд го поплави плоштадот во Охрид

(ВИДЕО) Поројниот дожд го поплави плоштадот во Охрид

Поројните дождови кои го зафатија Охрид го поплавија градскиот плоштад.

Метеоролозите најавуваат дека облачното, посвежо и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе продолжи до крајот на неделата.