Македонија 22. февруари 2021. / 19:17

ВИДЕО: Одземени актовки, документи, телефони од возило на обезбедувачите на Мијалков

ВИДЕО: Одземени актовки, документи, телефони од возило на обезбедувачите на Мијалков

Откако повеќе од три часа беа на распит, полицијата направи и претрес во возилото марка „пасат“, кое неофицијално припаѓа на обезбедување на Сашо Мијалков, пренесе А1он.

Од возилото се запленети телефони марка „Ајфон“, актовки со документи, торбици. Истите ги внесоа во станица, а не е познато кому му припаѓаат.

Засега завршен е само распитот на Влатко Мијалков, брат на избеганиот Сашо.

Целитот текст на А1он.