Македонија 08. јануари 2019. / 12:57

(ВИДЕО) Макрадули бега од новинарите – не сака да одговори на прашањата за тендерите на неговата сопруга!

(ВИДЕО) Макрадули бега од новинарите – не сака да одговори на прашањата за тендерите на неговата сопруга!

Новинарот Фуркан Салиу од ТВ 21, на неговиот Твитер профил објави видео од сцената како заменик министерот за животна средина Јани Макрадули се крие од медиумите и 15 минути чека да почне пресот на неговиот колега Бујар Османи, за да може да влезе во салата.

Според Салиу, Макрадули бега од новинарите за да избегне да одговара на прашањата упатени за 9-те тендери со вредност од околу 90.000 евра кои ги земала фирмата на неговата сопруга откако е СДСМ на власт.