Македонија 29. јануари 2021. / 15:22

(ВИДЕО) Инцидент на протестите за „Монструм“, демонстрантите со петарди и камења по полицијата!

(ВИДЕО) Инцидент на протестите за „Монструм“, демонстрантите со петарди и камења по полицијата!

На денешниот протест организиран од семејствата на осудените за случајот „Монструм“, пред зградата на Министерството за надворешни работи дојде до мал инцидент, кога дел од демонстрантите се обидоа да се конфронтираат со полицијата.

На видеата од протестот, можат да се слушнат петарди, а се гледа како некои од учесниците вербално и со камења, се конфронтираат со полициските службеници.