Македонија 04. јануари 2020. / 12:25

Трипуновски: Од денеска земјоделците имаат заштитник во мене, по 12 април следува обнова

Трипуновски: Од денеска земјоделците имаат заштитник во мене, по 12 април следува обнова

Денеска почнува падот на СДСМ, Зоран Заев е минато. Од 12 април и СДСМ заминува во историјата, напиша на неговиот фејсбук профил дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски.

– МЗШВ од денес е во служба на земјоделците и од денес земјоделците имаат заштитник во мене. По 12 април следува обнова, напиша тој.