Македонија 02. април 2019. / 10:35

Тачи: Пендаровски не е заеднички кандидат, тој е кандидат на Владата

Тачи: Пендаровски не е заеднички кандидат, тој е кандидат на Владата

Стево Пендаровски не е заеднички кандидат, не е консензуален кандидат за претседателските избори, изјави Мендух Тачи во гостувањето во емисијата Клик плус на ТВ 21.

-Тој е кандидат на Владата, изјави претседателот на Демократската партија на Албанците.