Македонија 29. јануари 2021. / 13:36

Стоилковски: Со Македонија владее мафијата и мора итно да падне

Стоилковски: Со Македонија владее мафијата и мора итно да падне

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски преку статус на Фејсбук вели дека ова не е влада и дека со Македонија владее мафијата и мора итно да падне.

Зоран Заев кој што ветуваше „вистина“ за Монструм, и кој што велеше дека не се виновни обвинетите, дека има докази и снимки кои што „нема да ги пушти за да нема етнички базирани насилства“ сега нека излезе пред роднините излажаните и мотивираните поддржувачи на протестот, да им ги објасни „околностите и сознанијата“!
Ама да не се лажеме, секогаш, ама СЕКОГАШ кога се фатени за корупција и за криминал, како сега со извештајот на #TransparencyInternational, со „спуштени гаќи“ и рацете во медот, играат на национал- етнички поврзани протести и напрегнатости во општеството!
Ајде Zoran Zaev биди маж денеска, не се сокривај за Фатиме или Јовески „Сошиената уста“! Излези пред луѓето што ги лажеше јавно!
Нема веќе простор за криење! И срамно е да организирате „контрапротести“ за дефокус од некакви квази-групи за мајмунлаци кои што до вчера ги браневте под превезот на човековите права.
Прочитани сте од сите!
Лажете и манипулирате без нималку чувства!
Ова не е влада, со Македонија владее Мафијата и мора ИТНО да падне!
За доброто на сите!, стои во неговиот пост на Фејсбук.