Македонија 10. октомври 2019. / 20:46

Србов до СДСМ: Сфаќате ли дека сменивте име за едно големо НИШТО?

Србов до СДСМ: Сфаќате ли дека сменивте име за едно големо НИШТО?

Сега Заев, Димитров и Бујар ќе ги обвинат Ројтерс и дипломатските извори за фејк њуз, научна фантастика и дискриминаторски однос кон една држава и народ, напиша историчарот и колумнист Никола Србов на својот Фејсбук профил откако Ројтерс објави дека Франција е против Македониja да добие датум за преговори.

Тоа ќе го сторат со истиот вокабулар со кој ни го кажаа нам кога реагиравме на темава.Туку, кој ќе сноси одговорност за врзувањето во група на Македонија со Албанија? Сфаќате ли дека сменивте име за едно големо НИШТО? Знам дека сфаќате, сменивте име за да крадете, точно знаевте што правите, напиша Србов.