Македонија 27. јули 2019. / 20:31

Се мобилизира цела полиција: Дали се спрема влез во СЈО?

Се мобилизира цела полиција: Дали се спрема влез во СЈО?

Вечерва се мобилизираат големи полициски сили за претес на важна локација – дознава Лидер од полициски извори.

Како што неофицијално дознаваме, службениците се сомневаат дека вечерва ќе се влегува кај некоја позната личност поврзана со случајот “Рекет”.

Веста за мобилизација на полицијата доаѓа откако денеска медиумите открија дека шефицата на СЈО Катица Јанева, побарала форензичко бришење на сите компјутери во СЈО.