Македонија 22. февруари 2021. / 18:51

Русковска: Веднаш штом добивме сознанија за можно бегство, побаравме притвор

Русковска: Веднаш штом добивме сознанија за можно бегство, побаравме притвор

Шефицата на обвинителството Вилма Русковска за Канал 5 вели дека немале законски основ да побараат притвор.

Таков основ, тврди, добиле дури во саботата во 23 часот, откако МВР со нив ги споделило првите индиции дека можеби се подготвува бегство на обвинетиот Сашо Мијалков.

Целиот текст на Канал 5.