Македонија 26. август 2020. / 09:49

Рамиз Мерко хоспитализиран на инфективната клиника

Рамиз Мерко хоспитализиран на инфективната клиника

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко синоќа бил хоспитализиран на Клиниката за инфективни и фебрилни болести во Скопје, потврдија од ДУИ за Плусинфо.

Мерко е позитивен на коронавирусот и засега, како што велат од партијата, тој се наоѓа во стабилна состојба.