Македонија 26. август 2019. / 14:47

Орце Камчев дава исказ за Рекет во Обвинителство

Орце Камчев дава исказ за Рекет во Обвинителство

Орце Камчев моментно е во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, каде што дава исказ за случајот „Рекет“информира Правосудство повикувајќи се на неофицијални информации.

Информациите до кои дојде Правосудство велат дека Камчев утрово се вратил во земјава и веднаш се упатил кон Обвинителството каде што, засега, а во рамки на преметот „Рекет“ има статус на оштетен.