Македонија 14. март 2021. / 15:18

Одреден триесетдневен притвор за Орце Камчев

Одреден триесетдневен притвор за Орце Камчев

Бизнисменот Орце Камчев денеска ќе биде спроведен во истражниот затвор „Шутка”.

Откако утрово беше приведен, судија на претходна постапка му одреди притвор на барање на обвинителката Лиле Стефанова.

Според информациите на Камчев, како осомничен во истрагата „Плацевите на Водно”, одредена е мерка притор во траење од 30 дена.

Според првичните информации Агенцијата за национална безбедност добила информации дека се подготвува за бегство, по што го известила Обвинителството.