Македонија 06. август 2020. / 18:15

Одржана средба Мицкоски- Ахмети: Се дискутирало за составување на Влада

Одржана средба Мицкоски- Ахмети: Се дискутирало за составување на Влада

Попладнево се случила средба помеѓу лидерите на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски и ДУИ Али Ахмети,  дознава „Република“.

Средбата се оддржала во Собранието и траела еден час. Било дискутирано за можностите за заедничка соработка и формирање на ново парламентарно мнозинство. Повеќе детали од средбата засега не се откриваат.