Македонија 30. јули 2020. / 11:36

Новиот поглавар на ИВЗ позитивен на корона вирусот

Новиот поглавар на ИВЗ позитивен на корона вирусот

Новиот поглавар на Исламската верска заедница (ИВЗ), Шаќир Фетаху е позитивен на коронавирус.

Тој преку Фејсбук ја информираше јавноста дека е позитивен на новиот вирус Ковид-19.

Имајќи ја одговорноста кон моето семејство, моите соработници, како и кон сите граѓани и верници, одлучив да направам тест за Ковид-19, кој што излезе позитивен.

Моментално, се е нормално, без никаков проблематичен симптом. Ги почитувам медицинските препораки и сум во домашна самоизолација, пишува во својата објава Фетаху, а пренесуват медиумите на албански јазик.