Македонија 04. септември 2019. / 19:53

Митровски и Димовски излегоа од Шутка

Митровски и Димовски излегоа од Шутка

Дејан Митровски и Димитар Димовски вчера го напуштиле истражниот затвор Шутка, откако им е укината мерката притвор, наместо во затвор, процесот за случајот „Шпански скали“ ќе го чекаат дома, објави Сител.

Митровски и Димовски беа приведени на крајот на јуни по кривичната пријава за злоупотреба на службената положба и овластувања и несовесно работење во службата. ВМРО-ДПМНЕ за овој случај вели дека е политичка пресметка која ја води СДСМ.