Македонија 27. октомври 2020. / 09:32

Министерот Спасовски позитивен на Ковид-19

Министерот Спасовски позитивен на Ковид-19

Министерот за внатрешни Оливер Спасовски објави дека е позитивен на Ковид-19. Кличничката слика, како што напиша на социјалната мрежа Фејсбук, му е добра, со благи симптоми и веќе е во домашна самоизолација.

Почитувани, би сакал да ве информирам дека и покрај строгото почитување на мерките коишто ги превземам за моја лична и заштита на луѓето околу мене од почетокот на пандемијата, вечерва добив позитивен резултат за Ковид 19. Клиничката слика ми е добра, со благи симптоми и веќе сум во домашна самоизолација. Чувајте се, наведе Спасовски синоќа во објавата на својот фејсбук профил.

Почитувани, би сакал да ве информирам дека и покрај строгото почитување на мерките коишто ги превземам за моја лична и…

Posted by Oliver Spasovski on Monday, October 26, 2020