Македонија 12. ноември 2020. / 09:32

Милошоски: Се наоѓаме на високото 5-то место од 33 европски земји по смртност од Ковид19

Милошоски: Се наоѓаме на високото 5-то место од 33 европски земји по смртност од Ковид19

Македонија, за жал, во последниве две недели се наоѓа на високото 5то место од вкупно 33 европски земји, по стапката на смртност од Ковид19 на 100.000 жители, пишува Антонијо Милошоски.

-Трагедија за многу семејства и огромна загуба на човечки ресурси за општеството. Време е за оставки и одговорност, напиша на Фејсбук, Антонио Милошоски.

Вчера земјата забележа нов корона-рекорд со 1321 новозаразен со коронавирус и 26 починати.

Македонија, за жал, во последниве две недели се наоѓа на високото 5то место од вкупно 33 европски земји, по стапката на…

Posted by Antonio Miloshoski on Wednesday, November 11, 2020