Македонија 21. јуни 2019. / 22:14

Мицковски до власта: Ајде да видиме што правите со насилните градоначалници

Мицковски до власта: Ајде да видиме што правите со насилните градоначалници

Јавноста бурно реагираше откако Лидер објави аудио-снимка на која се слуша како градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, тепа и малтретира човек.

Активистот кој работеше во Центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски, на Фејсбук, побара ракција од власта и од надлежните институции.

– Па убаво денеска што отворивте полициска во Шутка, ај сеа да видиме што правите со насилни градоначалници кои се понашаат ко феудална власт и тепаат луѓе по кабинети. – напиша Мицковски на Фејсбук.