Македонија 16. јануари 2021. / 17:05

Мицкоски му честиташе на Димовски за изборот за претседател на СПМ

Мицкоски му честиташе на Димовски за изборот за претседател на СПМ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му честиташе на Љупчо Димовски кој е избран за претседател на Социјалистичката партија на Македонија.

Честитки за изборот на Љупчо Димовски за прв човек на СПМ. Вистинско решение. Чесен и искрен човек кој ја сака и покажа како се бори за Македонија и покрај сите напади и бури! Љубац, пријателе, заедно да го победиме ова зло и да се избориме за Македонија, до самиот крај, напиша Мицкоски на Фејсбук.

 

Честитки за изборот на Љупчо Димовски за прв човек на СПМ. Вистинско решение. Чесен и искрен човек кој ја сака и покажа…

Posted by Hristijan Mickoski on Saturday, January 16, 2021