Македонија 20. јануари 2021. / 22:05

Мицкоски му честита на Бајден: Одговорен предизвик, но и исклучителна можност за заштита на демократијата

Мицкоски му честита на Бајден: Одговорен предизвик, но и исклучителна можност за заштита на демократијата

Честитки за 46-от претседател на САД, Џо Бајден на својот фејсбук профил упати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

– Одговорен предизвик, но и исклучителна можност за зачувување на мирот, заштита на демократијата и обезбедувањето на иднина. Граѓаните очекуваат мостови на соработка, стабилност и перспектива, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Честитки за 46-от Претседател на САД, Џо Бајден.

Одговорен предизвик, но и исклучителна можност за зачувување на…

Posted by Hristijan Mickoski on Wednesday, January 20, 2021