Македонија 09. август 2019. / 14:52

Малчевски: Зошто молчи Пендаровски?

Малчевски: Зошто молчи Пендаровски?

Професорот и политички аналитичар Самоил Малчески го повика претседателот Стево Пендаровски да даде критика за последните случувања со објавените снимки за случајот „Рекет“.

-Хорхе го критикувавте дека молчел, а за оној бришачот на прашина по кабинети хубави ил љубави беше и вие молчите? Ало шарени „рецолуционери” и вие нивните другари како млекото од државни јасли?, напиша Малчески на својот профил на „Фејсбук“, нарекувајќи ги евтини фолиранти и лажови.