Македонија 09. август 2019. / 09:16

Ла Верита со ново видео за Рекет: Која е жената која го поздравува Камчев и му вели дека се ќе биде ОК

Ла Верита со ново видео за Рекет: Која е жената која го поздравува Камчев и му вели дека се ќе биде ОК

Италијанскиот весник Ла Верита утрово сподели ново видео за случајот Рекет.

Во видеото се слуша женски глас како преку телефон вели дека се ќе биде ОК, додека Боки 13 преку телефонски повик се договара со Орце Камчев кога да дојде по рекетот во висина од 1,5 милиони евра.

Камчев во видеото вели дека парите на Боки 13 му ги спакувал во соодветна торба „Луј Витон“ и дека не оди да му дава него пари во Адидас торба.

Ова е второ видео на италијанскиот новинар, а најави и трето продолжение.