Македонија 19. август 2019. / 21:22

Кичеец во обвинителството три часа даваше исказ за случајот „Рекет“- утре на ред е Јанева

Кичеец во обвинителството три часа даваше исказ за случајот „Рекет“- утре на ред е Јанева

Осомничениот Зоран Милевски Кичеец денеска во Обвинителството за организиран криминал и корупција три часа даваше исказ за случајот „Рекет“.

Денеска во својство на сведок сведочеше и пензионерката Лилјана Тодоровски. Претходните денови сведочеа обвинителките Лиле Стефанова и Елизабета Јосифовска, нивниот колега Бурим Рустеми, како и шефицата на кабинет на Катица Јанева.
Утре, во 10 часот, во својство на сведок е повикана да сведочи и специјалната јавна обвинителка Јанева.