Македонија 30. јули 2019. / 22:05

Катица Јанева го форматирала „изгубениот“ телефон

Катица Јанева го форматирала „изгубениот“ телефон

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска за Канал 5 потврди дека е извештачен и вториот мобилен телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева.

Рускоска за Канал 5 вели дека во него нема ништо, односно дека е форматиран со сменет АјКлауд (ICloud).

Овој телефон беше пронајден кај сестрата на девојката на синот на Јанева.