Македонија 06. декември 2019. / 12:35

Камчев: Боки 13 со потпис на синот на Јанева, ми нудеше проект за шопинг мол од неколку милиони евра

Камчев: Боки 13 со потпис на синот на Јанева, ми нудеше проект за шопинг мол од неколку милиони евра

Орце Камчев на судењето за случајот „Рекет“ објасни дека Бојан Јовановски му нудел проект за шопинг мол кој требало да чини неколку милиони евра.

Најважната работа вели Камчев е што проектот бил со потпис на синот на Катица Јанева, Лазар. Според Камчев, тоа не бил никаков проект туку „продавање” памет. Во молот требало да им луксузни продавници и ресторани, „Тинекс маркет“, студио на „1ТВ“ како и салон на Сергеј Варошлија.