Македонија 10. октомври 2020. / 18:15

Групна тепачка во Шуто Оризари

Групна тепачка во Шуто Оризари

Вчера околу 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Шуто Оризари бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.С.(20), А.Д.(54), В.Х.(30), Р.Ф.(34) и Ф.Х.(42), сите од Скопје.

Тие биле приведени во полициска станица и изготвени им се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.