Македонија 22. април 2019. / 09:47

Груби: Гласовите на Река нема да одат за Сиљановска

Груби: Гласовите на Река нема да одат за Сиљановска

Ниту еден од тие гласови на Блерим Река нема да одат кај концепт кој не е за Европска иднина и за европска Македонија, рече Артан Груби, од ДУИ, синоќа на телевизиска дебата на Сител.

-Иако Гордана Силјановска Давкова си ги инкасираше кај себе, сепак сметам дека ниту еден од овие над 76 илјади гласови нема да е за неевропска Македонија и тоа го гарантирам, рече Груби на телевизија Сител.

Претседателот на СДСМ пак, Зоран Заев, пак обраќајки им се на гласачите на Река рече дека очекува тие во вториот круг на постапат одговорно.