Македонија 19. јануари 2021. / 21:40

(ФОТО) Заменик министерот за правда се пофали со новите табли на албански јазик

(ФОТО) Заменик министерот за правда се пофали со новите табли на албански јазик

Заменик министерот за правда, Агим Нухиу, обајви дека во Министерството се поставени табли со албански превод.

Нухиу објави статус на Фејсбук во кој напиша дека „работите се менуваат“.

-Работите се менуваат. Албанскиот јазик во Министерството за правда – стои во објавата.

 

… gjërat po lëvizin! Gjuha shqipe nē Ministrinë e Drejtësisë!

Posted by Agim Nuhiu on Tuesday, January 19, 2021