Македонија 06. мај 2019. / 14:39

(ФОТО) Обезбезбедувањето на Спасовски искрши службено возило

(ФОТО) Обезбезбедувањето на Спасовски искрши службено возило

Член на обезбедувањето на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска направил сообраќајка со службено возило, на регионалниот пат Куманово- Свети Николе, дознава „Нетпрес“.

Станува збор за лицето Ј.Н. од обезбедувањето на Спасовски, а според фотографијата која што ја доби редакцијата на „Нетпрес“, службеното возило „Ауди А6“ кое тој го управувал, се судрило со цистерна.